Jak se vyrábí diamantový prsten?

Jak se vyrábí diamantový prsten?
PROJEKT

1. PROJEKT


Nejprve se vytvoří kresba, která v sobě nese vize designéra i preference jednotlivých žen. Projekty zahrnují klasický, moderní i nadčasový styl.

3D MODEL

2. 3D MODEL


Na základě designérských výkresů je prostřednictvím specializovaného počítačového softwaru vytvořen trojrozměrný model se všemi konstrukčními detaily.

VZOREK

3. VZOREK


Pomocí 3D tiskárny vznikají prototypy polymerů, ze kterých se metodou ztraceného vosku získá zkušební vzorek. Ten musí být skutečně přesný, protože se z něj vyrábí silikonové formy pro finální šperky.

METODA ZTRACENÉHO VOSKU

4. METODA ZTRACENÉHO VOSKU


Forma musí být nejprve vytvrzena a vybroušena. Následně je odstraněn polymer a do dutiny se vstřikuje roztavený vosk. Po ztuhnutí se výsledné voskové vzorky tvarují do tzv. „vánočního stromečku“, který se poté umístí do speciálního pouzdra, zalije se tekutou sádrou a při vysokých teplotách se taví.

SUROVÉ PRSTENY

5. SUROVÉ PRSTENY


Sádrová forma se naplní roztaveným zlatem a po jejím následném odstranění zůstane v rukou klenotníka „zlatý strom“, ze kterého se odříznou surové, ale již krásné šperky.

RUČNÍ OPRACOVÁNÍ

6. RUČNÍ OPRACOVÁNÍ


V tomto okamžiku je zapotřebí precizní řemeslná zručnost, odbornost a dlouholetá zkušenost, které prstenu dodají požadovanou ušlechtilost. Proces opracování spočívá v broušení, leštění a důkladné kontrole každé fáze výroby, díky čemuž šperk získá nádherný lesk.

USAZENÍ KAMENE

7. USAZENÍ KAMENE


Nyní přichází na řadu ozdobení prstenu nádherným kamenem, jenž symbolizuje stálost a nezničitelnost – diamantem. Ten je vždy vybírán s velkou pečlivostí. Musí totiž dosahovat perfektní brilantnosti i kvality, která je potvrzena certifikátem. Díky preciznímu ručnímu osazení prstenu je dosaženo okouzlujícího výsledku.

LASEROVÉ GRAVÍROVÁNÍ A KONTROLA KVALITY

8. LASEROVÉ GRAVÍROVÁNÍ A KONTROLA KVALITY


Posledním krokem celého procesu je laserové vygravírování loga na vnitřní stranu šíny prstenu a finální kontrola kvalifikovanými klenotníky a specialisty. Poté může již hotový šperk putovat na prodejnu nebo e-shop, kde bude čekat na svého nového majitele.