VÝROČÍ
SVATBY

Uzavření manželství je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, které jste v dospělém životě učinili. Snubní prsteny s vyrytými jmény a datem obřadu jsou symbolem Vaší lásky. Tento šťastný okamžik si poté budete každý rok připomínat v den výročí svatby.

INSPIRACE NA DÁREK PRO MANŽELKU

Oslava svatebního výročí nemusí být nutně spojena s drahými dary. Drobná pozornost, ale za to vybraná s láskou a péčí, je často mnohem cennější. Překrásným gestem je věnování šperku z nabídky Apart, který Vaši polovičku zkrášlí, a navíc jej může mít stále při sobě.

Biżuteria damska

Jemné prsteny ozdobené třpytivými kamínky a oblíbeným symbolem lásky – srdcem jsou nepostradatelným kouskem na každý den. Mezi osvědčené tipy na dárek k 1. výročí patří i zlaté doplňky s motivem nekonečna, kterými vyznáte nejen své city, ale také obnovíte manželský slib. Muži často volí jako dárek pro své ženy náušnice. Na základě osobního stylu partnerky věnujte buď minimalistické, nebo naopak výrazné vzory se zirkony, diamanty či krystaly. Dárek pro manželku k 5. výročí svatby by měl být výjimečnější než ty předchozí. Čím významnější je jubileum, tím větší je také důvod k oslavě, a proto by měla této události odpovídat i hodnota šperku. Jste svoji již 5, 10 nebo dokonce 15 let? Překvapte svou milovanou luxusním prstenem s drahokamy!

INSPIRACE NA DÁREK PRO MANŽELA

Také při hledání dárku k výročí svatby pro muže je vhodné sáhnout po špercích. Nabízíme široký výběr pánských náramků, náhrdelníků a prstenů, které navíc můžete personalizovat prostřednictvím gravírování. Oslavte Vaši společnou cestu životem a udělejte svému milovanému radost doplňkem s osobním věnováním.

Banner zegarek

Nadčasovým kouskem, který potěší každého gentlemana, jsou manžetové knoflíčky. Nechte na vzor dle svého přání vyrýt například datum sňatku nebo iniciály.

Čím významnější jubileum slavíte, tím důležitější je zvolit dárek, který svým vzhledem i vlastnostmi bude odpovídat charakteru této události. Dokonalým překvapením k 5. výročí svatby budou prvotřídní hodinky od švýcarské značky Albert Riele nebo Bergstern. Kromě nich u nás objevíte i další světoznámé značky, jako jsou třeba Marea, Maserati, Timex a mnohé další.

JAK SE NAZÝVAJÍ VÝROČÍ SVATBY?

Pokud si nejste jisti, jaké jubileum právě slavíte, prohlédněte si náš přehled. Snadno se tak zorientujete a vyberete dárek, který okouzlí každého.

Po prvním roce oslavíte bavlněnou svatbu. Druhé, třetí a čtvrté výročí se nazývají papírové, kožené a květinové. 5 let od obřadu je označováno jako dřevěné, zatímco 6. výročí je železné. Po 7 letech manželství se slaví vlněná svatba. Osmý a devátý rok je poté bronzovýmhliněným výročím. Důležitým milníkem je první dekáda manželství, kdy se slaví cínová svatba. Příštích 5 let je pojmenováno pomocí materiálů, které jsou stejně odolné jako pouto mezi manželským párem, a proto 11. výročí dostalo název ocelová svatba. Po 12 letech oslavíte hedvábné a po 13 dokonce krajkové výročí. 14 let ve svazku se jmenuje slonovinová svatba a 15. výročí označujeme jako křišťálové. Další významné jubileum nastává po 20 letech v manželství, kdy se slaví porcelánová svatba. 25 let od sňatku je ve znamení stříbra. Stejně tak jako každé partnerství, i jednotlivé perly jsou jedinečné, a proto je 30. výročí spojováno s jejich krásou. Korálová svatba se slaví po dovršení 35 let od obřadu. Názvy 40. a 45. výročí jsou odvozeny od drahých kamenů – rubínu a safíru. 50. výročí patří mezi nejznámější a označuje se jako zlatá svatba. 55 společných let se nese ve znamení smaragdu. 60. výročí vděčí za svůj název nejtvrdšímu kameni – diamantu. Síla lásky a úcty, která manželskou dvojici spojuje, je pevná jako skála, a proto se 65 let od sňatku nazývá kamenná svatba. 70. výročí je poté platinové. Síla lásky a úcty, která manželskou dvojici spojuje, je tak pevná, že již obstála zkouškou času, a proto je 65. jubileum známé jako kamenné a 70. platinové. Po úctyhodném uplynutí 75 let od obřadu oslaví manželé nebeskou svatbu a konečně, pokud spolu dovrší 80 let, se mohou pochlubit dubovým výročím.

1

Rok

BAVLNĚNÁ

5

LET

DŘEVĚNÁ

10

LET

CÍNOVÁ

15

LET

KŘIŠŤÁLOVÁ

20

LET

PORCELÁNOVÁ

25

LET

STŘÍBRNÁ

30

LET

PERLOVÁ

35

LET

KORÁLOVÁ

40

LET

RUBÍNOVÁ

45

LET

SAFÍROVÁ

50

LET

ZLATÁ

60

LET

DIAMANTOVÁ

70

LET

PLATINOVÁ

80

LET

DUBOVÁ

DÁREK OD SRDCE

Grawer

ŠPERK S RYTINOU

Gravírování je oblíbeným způsobem, jak doplňky personalizovat. Při příležitosti významného jubilea, jako je například výročí svatby, si nechte na šperk dle svého výběru vyrýt datum sňatku, Vaše jména nebo oblíbené motto.

DÁRKOVÁ KARTA APART

Karta podarunkowa

DÁRKOVÁ KARTA

Nejste si jisti, jakým šperkem uděláte největší radost? Nechte výběr na obdarovaném! Věnujte dárkovou kartu Apart. Jednoduše zvolte její design, nominální hodnotu a překvapte nápaditým dárkem. Úspěch je zaručen!

PŘÁNÍ K VÝROČÍ SVATBY

Osobista dedykacja

OSOBNÍ VĚNOVÁNÍ

Nemůžete-li šperk nebo hodinky k výročí předat osobně, doporučujeme využít možnost „poslat jako dárek“. Vyberte přáníčko s oblíbeným designem, napište pár milých slov, vyplňte adresu doručení a ostatní již nechte na nás.

Dárek s přáním zašleme příjemci, zatímco doklad obdržíte na svůj e-mail.